Кошик
1045 відгуків
Сонячна електростанція 10кВт під "Ключ" за 8500$10кВт
+380
68
999-11-31
+380
32
253-91-13
Товари для стабільного і безперервного електропостачання
Корзина
Який прибуток домогосподарства від продажу сонячної енергії?

Який прибуток домогосподарства від продажу сонячної енергії?

Який прибуток домогосподарства від продажу сонячної енергії?

 

Який прибуток домогосподарства від продажу сонячної енергії?

 

Альтернативні джерела енергії продовжують набирати оберти. Так, сонячна енергетика наразі вважається найбільш вигідною, адже споживач може не тільки забезпечити власне домогосподарство власною енергією, а й отримати величезний річний прибуток від продажу світла!

Розрахунки: дохід від СЕС, термін окупності

На практиці доведено, що домашня сонячна електростанція потужністю 10 кВт, яка працює за схемою «Зелений тариф», за рік приносить дохід близько 35 000 гривень. Домогосподарство її власника споживає тільки 30% генерованої електрики, а решта енергії продається в загальну мережу.

«Зелений тариф» для домогосподарств — це спеціальна державна програма, яка успішно функціонує в Україні з 2009 року. Вона полягає в наступному: держава закуповує у приватних осіб електричну енергію, вироблену сонячними електростанціями та іншими енергонезалежними системами. Мета даного проекту — стимулювати приватні домогосподарства на використання відновлювальних джерел енергії, що в свою чергу знизить споживання традиційних енергоносіїв у вигляді вугілля, нафти, газу.

Розглянемо простий приклад: СЕС генерує 1300 кВт*год за місяць, але домогосподарство використало на власні потреби лише 300 кВт/год. Це значить, що держава заплатить споживачу за 1000 кВт/год. На сьогоднішній день тариф за один кВт/год становить 4,4 грн на руки, з врахуванням податків. Отже, за місяць можна заробити непогану суму — 4400 грн, ще й неплатити за електроенергію! Солідна надбавка  до зарплати, чи не так?

Слід враховувати, що вартість добротної СЕС 10кВт, не перевищує 9000 - 11000 у.о. за нинішнім курсом. Але завдяки програмі «Зелений тариф» дана електростанція окупиться протягом 5-6 років!

 

Практичний досвід реалізації проектів СЕС

У селі Мачухи під Полтавою вже три місяці справно функціонує приватна сонячна енергосистема. Станція не просто постачає господарів електрикою, а й генерує її стільки, що її надлишки, продаються «Полтаваобленерго».

«Це вигідно, по-перше, з точки зору екології, а також, звичайно, в фінансовому плані. За приблизними розрахунками, 30% від виробленої енергії на сьогодні споживаємо ми, а 70% — в якості «Зеленого тарифу» реалізуємо за гроші в «Полтаваобленерго», — розтлумачує власник міні-СЕС Віталій Авраменко. Також він додає, що найвищу ефективність сонячна електростанція демонструє в весною і літом. В цей період, за словами господаря, вона може продукувати до 1700 кВт*год. Неважко підрхувати, що за таких умов приватне домогосподарство, яке споживає в середньому 300 кВт/год, заробить ± 6160 грн в місяць.

«На Полтавщині поки що працює близько 60 приватних електростанцій. Люди тут лише  придивляються до новинок. Найбільше СЕС — у Київській, Вінницькій, Житомирській, Одеській і Львівській областях».

Ще один вдалий приклад доцільності і вигідності СЕС — енергонезалежний будинок на Київщині. Ощадливий власник сонячної електростанції В’ячеслав Міжарьов зазначає, що до лютого поточного року платив за 1 кВт/год 1,29 гривень, а тепер набагато дорожче у нього купує держава за «Зеленим тарифом».

Можна зробити висновок, що стандартна гібридна електростанція вартістю 300 000 грн щомісячно приносить своїм господарям прибуток в розмірі ± 4000 грн, а інколи і більше. Це чудовий бонус до офіційного заробітку, погодьтеся. Якщо вам цікава дана тема, або ж ви бажаєте стати енергонезалежними, то можете придбати енергоефективне обладнання СЕС в нашому інтернет-магазині "Правильне електроживлення"!

 

Заробити на СЕС

Попередні статті
social-icon
Loading...