Кошик
1045 відгуків
Сонячна електростанція 10кВт під "Ключ" за 8500$10кВт
+380
68
999-11-31
+380
32
253-91-13
Товари для стабільного і безперервного електропостачання
Корзина
Що таке Lid ефект ?

Що таке Lid ефект ?

Що таке Lid ефект ?

Що таке LID ефект ? з чим він пов'язани ? як з ним боротися ?

LID ефект  (Light Induced Degradation) це небажане явище яке притаманне монокристалічним фотомодулям. Суть процесу полягає у тому що впродовж першого року експлуатації ефективність монокристалічних фотом одулі зменшується як правило на 3 %, в подальшому деградація коливається в межах 0,8 % протягом наступних років.

З чим пов'язаний LID ефект ?

LID пов'язаний з наявністю кисню в розплавленому кремнію в процесі його вирощування (методом Чохральського).  Сонячний промінь який проходить крізь кисень, заряджені частинки дефондують утворючи акцепторні домішки з атомами бору.

В результаті боро кисневі пари створюють власні енергетичні розміри з можливістю захоплення електронів, що приводить до деградації.

Коефіцієнт деградації як правило коливається у межах 1-3%, в окремих випадках більше.  Слід відмітити що цей ефект виникає у фотомодулях до складу яких входить бор, як правило це стосується монокристалічних пластин P типу, та полікристалічних пластин (проте у меншому відсотковому значенні).

Як правило на монокристалічні модулі N типу LID ефект не розповсюджується.

Для детальнішого дослідження цього явища, було проведено дослідження з використанням 58 фотомодулів різних марок. Тестування проводилося протягом 1 року.

 Результати дослідження зобразили у вигляді графіку, що наведений на рисунку нижче.

Як видно з рисунку вплив LID деградації більше притаманний монокристалічному кремнію і фіксує в середньому зменшення ефективності на 3 %.

Попередні статті
social-icon
Loading...