Корзина
1291 отзыв
Сонячна електростанція 30кВт під "Ключ" за 13 290$30кВт
+380689991131
+380322539113
Товари для стабільного і безперервного електропостачання
Корзина

Система захисту для сонячної електростанції

Система захисту для сонячної електростанції

В статті коротко описано, основні компоненти захисту сонячної електростанції, внаслідок непрямих грозових розрядів.

При проектуванні сонячної електростанції, слід забезпечити її захист від перенапруг атмосферного походження (не пряме попадання блискавки), від перевантаження по струму. 
Слід розуміти що вибір групи захисту для конкретної сонячної електростанції підбирається індивідуально, враховуючи специфіку обладнання. 
З чого складається група захисту сонячної електростанції?

  • Група захисту по постійній лінії DC
  • Група захисту по змінній лінії AC
  • Контур заземлення

     Група захисту по постійній напрузі, як правило включає в себе обмежувач імпульсних перенапруг (ОПН або УЗІП) так звані приборкувачі блискавок :) та швидкодіючі запобіжники (як правило плавкі).
     Імпульсні перенапруги являють собою велику небезпеку для електричного електронного обладнання. Основні джерела появлення імпульсних перенапруг комутаційні процеси та грозові розряди. Амплітуда коливань таких імпульсів може досягати від десятків до сотень кіловольт (кВ) тривалістю десятки, сотні мікросекунд. Імпульсні перенапруги можуть викликати деформацію (пробій) ізоляції електричного кабелю, вивести з ладу обладнання.

    В свою чергу перенапруга викликає появу імпульсних струмів, які потрапляють в приміщення на пряму або в результаті електромагнітних наведень.
    В основі будь якого ОПН-а закладена нелінійна залежність провідності відносно напруги. Існують два основних типи розрядників: газові та напівпровідникові. В наш час широкого вжитку набули напівпровідникові розрядники (варистори). Це нелінійні напівпровідникові резистори, виготовлені на основі оксиду цинку, які зменшують свій опір при від декількох сотень МОм до десятків Ом, при збільшенні напруги на його контактних вище порогової норми. 

     Спрацювавши ОПН стрімко зменшує свій опір, тим самим шунтуючи (закорочуючи) ланку в якій знаходиться, а поглинута енергія виділяється в виді тепла. Час спрацювання варистора як правило становить 25 нс. Проте все має свою ціну і варистори не виключення :). В режимі очікування роботи варисторів присутнє явище струму власного споживання, вимірювальне міліамперами. Проте в процесі роботи варистор може вийти з ладу, що супроводжується кортким замиканням в наслідок чого сам компонент може поплавитись. Цьому запобігти може теплороз'єднувач. Який доставляється додатково. При досягненні певної температури він розмикатиме контур тим самим захистить варистор та підключене через нього обладнання. В якості терморзєднувача може виступати автоматичний вимикач або запобіжник.

Група захисту о постійній напрузі 

     Як правило у більшості випадків рекомендовано монтувати ОПН по два на кожний стрінг, відповідно на його початку та кінці. Це пояснюється тим що імпульсні перенапруги згенеровані грозовими розрядами можуть з'явитися як на початку лінії, (масив сонячних панелей) так і на його кінці. Максимальна напруга спрацювання такого обмежувача повинна становити не більше допустимої напруги фотоелементів, чи мережевого інвертора. Як правило це 1000, або 1500 В. Виникнена перенапруга на початку лінії може викликати пробій фотоелементу, або захисних діодів шотки. У випадку перенапруги на кінці лінії велика ймовірність виходу з ладу мережевого інвертора.

     Більшість мережевих інверторів містять вмонтований варисторний захист від перенапруг. Тому більш доцільно монтувати термороз'єднувач на випадок спрацювання внутрішнього чи зовнішнього варистора. Ми рекомендуємо використовувати в якості термороз'єднувача швидкодіючі плавкі запобіжники тм Etti. Для більшості мережевих СЕС буде достатньо моделі на 12 чи 15 А, 1500 В. 

     Також не великою перевагою таких запобіжників являється їхня конструкція яка дозволяє їх використовувати додатково як, механічні роз'єднувачі. Виробники запобіжників рекомендують монтувати їх як на + так і на - клеми. Проте користуючись першим правилом Кіргофа ( алгебраїчна сума сил струмів, вхідних у вузол електричного кола, рівна алгебраїчній сумі вихідних з вузла значень сил струмів) ми використовуємо один запобіжник на одну плюсову клему. 

Другие статьи