Корзина
1291 отзыв
Сонячна електростанція 30кВт під "Ключ" за 13 290$30кВт
+380689991131
+380322539113
Товари для стабільного і безперервного електропостачання
Корзина

Вибір мережевого інвертора

Вибір мережевого інвертора

У статі наближено розглянуто вибір мережевого інвертора з урахуванням його потужності та кількості МРРТ трекерів.

Вибір мережевого інвертора слід розпочати з його потужності та площини на яку будуть вмонтовані сонячні батареї. Для прикладу у нас є двоскатний дах на який ми хочемо змонтувати сонячні панелі. Для даної задачі підійде інвертор який містить два МРРТ трекери.

Що таке МРРТ трекер? і для чого він потрібний ?

МРРТ розшифровується в дослівному перекладі як максимальна точка потужності трекера.  Тобто трекер це так званий канал до якого необхідно підключати сонячні фотомодулі об'єднаних у стрінг. Стрінгом в свою чергу називають певну кількість з’єднаних між собою фотомодулів, як правило послідовно. На малюнку нижче наведений стрінг з 3 панелей.

Робота МРРТ трекера заключається в перетворенні напруги яка поступає від сонячних фотомодулів у напругу що необхідна інвертору для подальшого його перетворенні та роботи в цілому.

В загальному нам необхідно зрозуміти що на кожний окремий схил де ми плануємо вмонтувати сонячні фотомодулів необхідний окремий МРРТ трекер. У випадку коли на 1 МРРТ трекер підключено фотомодулі з різних площин (схід-захід). Сумарна генерація такого стрінгу буде рівнятись за потужністю найменш генеруючого фотомодуля.

Для зручності підключення мережеві інвертори як правило на кожний МРРТ трекер мають декілька стрінгів, це щось на зразок розгалужувача, або трійника у звичайній розетці. Слід розуміти що на кожний стрінг трекера необхідно підключати однакову кількість фотомодулів. У випадку коли на 1 МРРТ трекер підключено фотомодулі з різною довжиною стрінгу (наприклад 18 та 20 панелей AmeriSolar AS-6P-280W послідовно з’єднаних ) інвертор може видавати помилку та блокувати роботу трекера.

Вибір інвертора підбирається з урахуванням його потужності, яка приблизно має співпадати з сумарною потужністю фотомодулів.  Як правило кожний інвертор додатково містить запас по потужності на рівні ~ 20 %. Це означає що практично кожний інвертор можна в середньому перевантажити на 20  %. Для більш детальної інформації необхідно розглянути технічні характеристики на конкретний пристрій.

Другие статьи